Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wielu rodziców ma poważny ból głowy spowodowany koniecznością wyszukania ciekawych, przydatnych prezentów dla swoich dzieci. Nie zawsze jest to proste, dlatego warto sięgać po rozwiązania wyjątkowe. Takie właśnie gwarantuje platforma Elfi, która pozwala na stworzenie spersonalizowanego listy oraz wideo od samego Mikołaja.

Na czym to polega?

Obie usługi zamówić mogą rodzice przy użyciu wygodnej strony internetowej, gwarantującej dostęp do wszystkich potrzebnych opcji. Na początek warto wybrać, czy interesuje Was list od Mikołaja czy film (a może jedno i drugie?). Następnie realizowany jest proces zamawiania, który polega między innymi na wyborze szablonu i przekazywaniu istotnych informacji o dziecku (imię, zdjęcia, kilka słów od siebie).

Wszystko to wystarczy, aby platforma Elfi stworzyła spersonalizowaną wiadomość od samego świętego Mikołaja. Ten niezwykle prezent dla pociechy wywoła uśmiech na jej twarzy i sprawi ogromną radość. Sam list bądź wideo okaże się również wspaniałą pamiątką świąteczną, do której dziecko będzie mogło wracać w przyszłości.

Jak otrzymać list od Mikołaja?

Jak już zostało wspomniane, obsługa platformy Elfi jest bardzo wygodna i łatwa. Rodzice nie powinni mieć problemów ze złożeniem odpowiedniego zamówienia. W przypadku listu, wybrać można jeden z 28 szablonów, różniących się treścią. Wystarczy podać imię dziecka, a następnie dowolnie edytować list i dodać coś od siebie. Całość zostanie naniesiona na ozdobnym papierze ze świątecznymi grafikami. U dołu listu znajdzie się natomiast ręcznie odciskana, złota pieczęć oraz podpis świętego Mikołaja.

Warto podkreślić, że list wysyłany jest w sposób tradycyjny, za pośrednictwem poczty. Platforma Elfi gwarantuje wysyłkę nie tylko do Polski, ale też do każdego innego kraju świata. List od Mikołaja znajdzie się w skrzynce po upływie maksymalnie 10 dni roboczych od dnia zaksięgowania wpłaty.

Wróćmy jeszcze na chwilę do wspomnianych wcześniej szablonów, dzięki którym rodzice w łatwy sposób dostosują treść listu. Przygotowane zostały osobne szablony dla chłopczyka i dla dziewczynki – wybrać można między innymi motywy „mikołajowe czary”, „elfi pomocnik” czy też „będę grzeczny”.

To jednak nie wszystko! Platforma Elfi zapewnia również dostęp do szablonów dla nastolatków, a nawet osób dorosłych. Do tego dochodzą rozmaite listy firmowe oraz poświąteczne. Wszystko to sprawia, że możecie zdecydować się na prezent nie tylko dla dziecka, ale także dla żony, męża, chłopaka, dziewczyny czy też kolegów z pracy. Ile kosztuje list od Mikołaja? Wskazać trzeba na dwie opcje do wyboru.

  • List standardowy – zawiera wszystko to, o czym była mowa powyżej. Obecnie kosztuje 19,99 zł – do tej kwoty należy doliczyć koszty wysyłki – 3 złote dla Polski lub 6 złotych za wysyłkę zagraniczną.
  • List Gold – zawiera dodatki w postaci dyplomu grzecznego dziecka, pocztówki z pozdrowieniami od naczelnego elfa, naklejki i koperty Gold. Całość kosztuje 36,99 zł plus koszty wysyłki.

Prezent w formie listu to także doskonała okazja do tego, aby pomóc innym dzieciom. Platforma Elfi wspiera bowiem fundację „Dzieciom Zdążyć z Pomocą”, której przekazywane są środki finansowe.

Jak otrzymać wideo od Mikołaja?

Również prosty jest proces zamawiania materiału filmowego. Na początku należy wybrać motyw – wymienić można między innymi filmy „pierwsza gwiazdka”, „choinka Mikołaja” czy też „taniec elfów”. Filmy mogą zostać przygotowane dla jednego dziecka lub dla rodzeństwa. Do tego dochodzi osobny motyw dla osoby dorosłej. Platforma Elfi prezentuje nie tylko opis filmu, ale także przykładowe nagrania.

Gdy motyw zostanie wybrany, rodzice mogą przekazać wszelkie informacje oraz materiały, dzięki którym nagrania nabierze osobistego charakteru. Co warto dodać do zamówienia? Poza imieniem dziecka, może być to jego zdjęcie (lub przedstawiające dom, ulubione zabawki, prezent świąteczny czy też cokolwiek innego), jego wiek oraz ogólne zalecenie, które święty Mikołaj przekaże dziecku.

Wszystko to wystarczy, aby Elfi przygotowało spersonalizowane nagranie, które wywoła uśmiech na twarzy dziecka. Co ważne, rodzice otrzymują naprawdę rozbudowane filmy, nie zaś krótkie nagrania, w trakcie których Mikołaj czyta z kartki parę zdań. Wystarczy przejrzeć przykładowe materiały, by przekonać się, że mamy do czynienia z czymś naprawdę wyjątkowym.

Ile kosztuje wideo od Mikołaja? Podobnie jak w przypadku listu, wiele zależy od wybranej opcji. Za pojedyncze nagranie trzeba zapłacić 39,99 zł, natomiast w przypadku filmu zbiorowego 49,99 zł. Film dla dorosłych kosztuje natomiast 29,99 zł. Wysyłka jest darmowa.

Do tego wszystkiego doliczyć możemy opłaty dodatkowe. Dotyczą one lepszej jakości filmu (Full HD za 10 złotych, 4K za 20 złotych) bądź też szybszej wysyłki (6 godzin za 10 złotych, 2 godziny za 20 złotych) – w wersji standardowej film wysyłany jest w przeciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty (warto postawić na płatność online, by przyspieszyć całą procedurę). Wideo ląduje na wskazanej skrzynce e-mail. Można pobrać go na komputer lub urządzenie mobilne i traktować jako miłą pamiątkę. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku listów, zamówienie filmu jest równoznaczne ze wsparciem fundacji „Dzieciom Zdążyć z Pomocą”.

To jednak nie wszystko. Platforma Elfi przygotowała również nowe usługi. Na co można się zdecydować? Na przykład na spersonalizowany kalendarz adwentowy lub na specjalną urodzinową piosenkę będą bajkę. Tu także rodzice zyskują dostęp do bogatych opcji personalizacyjnych.

Nagrania i listy od Mikołaja to naprawdę wyjątkowe prezenty, inne niż wszystkie. Warto się na nie zdecydować zarówno w przypadku małych, jak i nieco większych dzieci. Rodzice mogą mieć pewność, że wywołają one masę radości.