Prezentacja oferty i zdobywanie nowych klientów okażą się dużo łatwiejsze, jeżeli zdecydujemy się na przygotowanie odpowiedniej strony firmowej. Skorzystać z niego powinny między innymi przedsiębiorstwa budowlane, dla których Internet to główne narzędzie ekspansji rynkowej.

Takie firmy jak Warburd, Grupa Erbud, Skanska czy Budimex, a więc jedni z największych wykonawców działających w naszym kraju, posiadają własne witryny, za pośrednictwem których przedstawiają ofertę, historię swojej działalność, a także dostarczają wiele niezbędnych informacji dla przyszłych klientów oraz partnerów handlowych.

Nie są to specjalnie zaawansowane serwisy. Posiadają jednak wszystkie podstawowe funkcjonalności, a do tego charakteryzują się przyjemnymi dla oczu motywami graficznymi. To pokazuje, że do opracowania witryny, która w sposób skuteczny będzie reprezentowała naszą firmę w sieci nie potrzeba wiele.

WordPress dla firm

Chcąc w sposób szybki, łatwy i, co najważniejsze, darmowy opracować własną stronę firmową, warto skorzystać z CMS WordPress. Jest to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią, który pozwala na wykorzystanie ogromnej liczby darmowych dodatków.

Mowa tu zarówno o wtyczkach zwiększających funkcjonalność serwisu, jak i szablonach graficznych. Rynek budowalny jest specyficzny, dlatego koniecznie musimy zdecydować się na rozwiązania dedykowane, które najlepiej oddadzą profil naszej działalności.

Przydatne wtyczki dla firm budowlanych

Tworzenie strony internetowe rozpoczynamy oczywiście od wyboru serwera. Zdecydować możemy się na założenie serwisu za pośrednictwem oficjalnego hostingu (adres witryny będzie wygląd wtedy tak: http://nazwa.wordpress.com) lub wybrać usługę zewnętrzną.

Po podjęciu wszystkich decyzji i założeniu strony, koniecznie musimy przejść do wyboru najważniejszych wtyczek, które dostosują ją do naszych potrzeb i wymagań. Biorąc pod uwagę zasady rządzące się rynkiem budowlanym, przygotowaliśmy dla Was krótką rozpiskę najbardziej przydatnych dodatków.

  • TinyMCE Advanced. Wtyczka przydatna podczas opracowywania rozmaitych treści. Posiada mnóstwo opcji formatowania tekstu, dzięki czemu będziemy w stanie przygotowywać dowolne komunikaty i przekazy.

  • Wordfence. Bardzo przydatny dodatek, który pozwoli na skuteczne zabezpieczenie zarówno strony, jak i samego systemu.

  • Contact Form 7. Prowadząc witrynę firmy budowlanej, powinniśmy zadbać o to, aby potencjalni klienci mogli się z nami skontaktować. Przedstawiona wtyczka pozwala na przygotowanie rozbudowanego, profesjonalnego formularza kontaktowego.

  • Yoast SEO. Chcąc skutecznie działać na rynku, koniecznie musimy postawić na pozycjonowanie SEO, bez którego nasza strona stanie się po prostu słabo widoczna dla potencjalnych odbiorców. Yoast SEO to zbiór przydatnych narzędzi ułatwiających zoptymalizowanie skryptu pod kątem wymagań stawianych przez roboty wyszukiwarek internetowych. Co ważne, wtyczka wiele robi za nas, nie musimy nawet specjalnie znać się pozycjonowaniu.

Szablony graficzna dla firm budowlanych

Strona, poza konkretnymi funkcjonalnościami, musi jeszcze jakoś wyglądać. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku serwisów ofertowych. Powinny one potwierdzać nasz profesjonalizm, a także w sposób wygodny i przejrzysty przedstawiać to, co mamy do zaoferowania. Biorąc to pod uwagę, postanowiliśmy wskazać kilka darmowych szablonów graficznych, które okażą się zgodne ze specyfiką firm budowlanych.

  • Sydney. Charakteryzuje się bardzo elegancką stylistyką, pozwalającą na przedstawienie wszystkich niezbędnych informacji na jednej stronie. Na górnej belce możemy również zamieścić odnośniki do pozostałych sekcji – formularza kontaktowego, szczegółowej oferty oraz firmowego bloga. Wszystko to jest utrzymane w bardzo przyjaznej dla oczu formie. Demo szablony znajdziecie tutaj.

  • Construction base. Już sama nazwa wskazuje, iż jest to szablon przygotowany specjalnie dla witryn o tematyce budowlanej. Jej największą zaletą jest sama konstrukcja, która doskonale nadaje się nie tylko do przedstawienia profilu firmy i oferty, ale również dotychczasowych realizacji, okraszonych zdjęciami. Motyw bardzo dobrze radzi sobie również na urządzeniach mobilnych. Chcąc przekonać się o jego zaletach, warto spojrzeć na wersję demo.

  • SKT Construction Lite. Kolejny motyw przygotowany z myślą o przedsiębiorstwach budowlanych. Jest to „lekki” szablon, który nie obciąża zbytnio systemu, dzięki czemu strona działa w sposób sprawny i szybki. Do jego zalet należy zaliczyć również minimalistyczną, bardzo atrakcyjną stylistykę.

Stworzenie witryny internetowej dla firmy budowlanej nie jest trudne, zwłaszcza przy użyciu CMS WordPress. Warto mimo wszystko przejrzeć sieć w poszukiwaniu przydatnych wtyczek i szablonów graficznych, dzięki którym lepiej wypromujemy naszą stronę.